Suksessforfatter May Lis Ruus
Tilbud på hele serien om Lise Lotte Mehl!
I denne månedens Tara er det et langt intervju med May Lis Ruus. Nå kan du sikre deg krimserien hennes, Lise Lotte Mehl, til sterkt redusert pris!

I intervjuet med Tara løftes May Lis Ruus frem som en av Norges mestselgende og mest produktive forfattere. Med over 90 utgivelser siden debuten i 2012 – og et millionsalg bak seg – har hun befestet posisjonen som en av landets store seriesuksesser.
Fra sitt landlige hjem utenfor Bergen forteller May Lis om skriveprosessen, kjærligheten til lokalhistorie – og hvorfor hun fortsatt lar seg overraske når hun skriver. Hun forteller også om forholdet sitt til leserne, som hun setter stor pris på:
«For meg er det viktig at leserne sitter igjen med en følelse av at de har blitt kjent med personene som er skildret i bøkene. Mye av hensikten min med å skrive er jo nettopp det at folk skal «sitte igjen med noe», noe varig som de bærer med seg videre.»

I intervjuet tar May Lis også et oppgjør med fordommer mot serielitteratur:
«For å si det kort: Også jeg skriver for å underholde, og jeg vet at flesteparten av leserne mine er fornøyde både med innholdet og skrivestilen min. Svært mange av de som avfeier oss som «seriebokforfattere», har ikke lest en eneste bok i sjangeren.»
Vil du lese mer? Intervjuet finner du i denne månedens Tara!

«Du må ha ganske kontroll på nervene for å lese dette mesterverket av en krim. (…) på høyde med de beste amerikanske thrillerforfatterne.»
Dette er en perfekt anledning til å bli kjent med May Lis Ruus’ forfatterskap og hennes spennende krimunivers!
