Laster...
– Elisabeth Tveito Johnsen, Prismet 2/2026«Hvor skal du i helga?» - 2025
«Mitt inntrykk gjennom digitale medier er at prosjektet med stort hell har kommunisert sine funn inn i skolefora og inn til de studerte trossamfunnene. [...] Heldigvis kan vi også forvente at det kommer flere bøker og artikler fra dette helt unike forskningsprosjektet. Gratulerer med en spennende og viktig bok!»
– Audun Toft, Kirke og Kultur 2/2026«Hvor skal du i helga?» - 2025
«... antologien fungerer godt som en inngang til FAITHED sitt spennende materiale. Den løfter frem ny kunnskap på lite utforskede områder, men bidrar også til eksisterende forskningssamtaler om religionsundervisning og trosopplæring i det religiøst mangfoldige Norge. Skoleblikket, i tillegg til mangfolds- og migrasjonsfokuset, gir gode røde tråder gjennom materialet, noe som også synliggjør antologiens relevans.»
– Rikke Raknes, forebygging.no, 17.01.2024«Flerkulturelle scenarioer: Mur, bro eller båt?» - 2023
«Boka er spesielt aktuell nå når vi over hele landet tar imot ekstra mange flyktninger på grunn av krigen i Ukraina, med alt det medfører av diskusjon og debatt. Da gjør det seg med gode faglige innspill og ulike blikk! [...] Hylland Eriksen skriver avslutningsvis at det er skjedd forunderlig lite når alt kommer til alt. Det er derfor ekstra viktig at denne diskusjonen fortsetter og at vi får stadig nye blikk og innspill som kanskje kan føre det nye Norge framover på en god måte.»
– Jan Skrobanek, Apollon 2/2023«Flerkulturelle scenarioer: Mur, bro eller båt?» - 2023
«Boken gjør leseren oppmerksom på, og kritisk til, stereotypiske ideer om 'faste, homogene kulturer' som er 'like' eller 'annerledes'. [...] boken leverer et tiltrengt kritisk og reflekterende bidrag til diskusjonen om mangfold, flerkultur og integrasjon - ikke bare i en norsk kontekst, men også i et internasjonalt perspektiv.»