Laster...
Laster...

Vil du ha Mellom øst og vest rett hjem i postkassa – gratis og uforpliktende? I velkomstgave får du et stemningsfullt duftlys. Duftlyset kommer i en dekorativ tinnboks og sprer en lun og behagelig aroma av sandeltre og bergamott.
Bestill abonnement:
Du velger selv hvilken bok abonnementet skal starte på. Bestiller du fra bok 1 får du denne helt gratis.
Gratis levering:
Du får bøkene portofritt rett hjem i postkassen før de er til salgs i butikk, til samme pris. Du slipper dermed å huske salgsdato for neste bok.
Fleksibelt abonnement:
Du har ingen bindingstid eller forpliktelser, og kan når som helst stoppe eller ta en pause i abonnementet. Du kan også hoppe over bøker du har fra før av.
Her er salgsdatoer for bøker som kommer i 2026:
I en tid da kvinner sjelden kunne velge sin egen vei, står Phillipa overfor et umulig valg: underkaste seg plikten eller trosse alle forventninger for et liv i frihet?
Wenche Sand Selstø er debutant og aktuell med denne historiske romanserien om unge Philippa.
Handlingen er inspirert av bygda Lårdal i Vest-Telemark, hvor forfatteren har sterke familierøtter og tilbringer mye tid. Hovedpersonen Phillipa vokser opp i Drammen, men livet hennes tar en uventet vending da et hemmelig brev, en overraskende arv og en tragisk hendelse sender henne langt hjemmefra. I uvante omgivelser må hun finne fotfeste, samtidig som hun trekkes inn i både drama, romantikk og mysterier.
– Jeg har elsket å skrive om den modige, men engstelige byfrøkna som plutselig får livet snudd på hodet, forteller Wenche.
Drammen, 1851: En kjølig aprildag får den unge Phillipa uventet besøk. En budbringer overrekker henne et forseglet brev. Brevet inneholder en overraskende arv som hun ikke har mulighet til å ta imot.
Phillipa er fullstendig oppslukt av det forestående bryllupet med sin kjære Bernhard, og hun glemmer snart alt om arven. Men hvetebrødsdagene er knapt over før en tragisk hendelse fører henne tilbake til barndomshjemmet. Her overhører hun at hennes forfyllede bror vil ofre henne for å redde sin egen skakkjørte økonomi.
Panikken griper Phillipa. Hun forstår at muligheten til et selvstendig liv ikke finne i Drammen. Da kommer hun på brevet hun fikk Kanskje ligger hennes eneste sjanse til frihet på veien mellom øst og vest …
«Spennende og nervepirrende – jeg ble dratt inn fra første side!»
Forfatteren skriver fortsatt på serien, så det vet vi dessverre ikke på nåværende tidspunkt. Med en gang vi vet, vil vi selvfølgelig informere leserne.